www.matematic.ro Forum.Matematic.Ro
matematica online

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri     InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Notificare subiecte/raspunsuri noi

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum.Matematic.Ro -> Regulamentul forumului
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Tavi2000
obisnuit

Data 1nscrierii: 25/Sep/2011

MesajTrimis: Mie Oct 10, 2012 3:03 pm    Titlul subiectului: Notificare subiecte/raspunsuri noi Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Vreau sa va-ntreb daca exista vreo forma de a te abona la aparitia unui subiect, raspuns etc. nou de pe forum [in-afara subiectelor in care postezi (si unde ai o casuta de notificare pe care-o poti bifa/nu)].
De ex. as vrea sa ma abonez la topicul de clasa a VI-a si as dori sa primesc o notificare pentru fiecare topic, raspuns nou care apare. Se poate?
Am cautat dar n-am gasit nimic.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ex-admin
om de baza

Data 1nscrierii: 25/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Oct 10, 2012 11:57 pm    Titlul subiectului: Re: Notificare subiecte/raspunsuri noi Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Vreau sa va-ntreb daca exista vreo forma de a te abona la aparitia unui subiect, raspuns etc. nou de pe forum [in-afara subiectelor in care postezi (si unde ai o casuta de notificare pe care-o poti bifa/nu)].

Nu exista aceasta posibilitate.
Citat:
De ex. as vrea sa ma abonez la topicul de clasa a VI-a si as dori sa primesc o notificare pentru fiecare topic, raspuns nou care apare. Se poate?

In majoritatea forumurilor (cum ar fi in exemplul dvs. forumul clasei a VI-a) apar zilnic sau chiar la cateva ore subiecte si raspunsuri noi, astfel incat, in acest caz, notificarile nu-si mai au rostul!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
Tavi2000
obisnuit

Data 1nscrierii: 25/Sep/2011

MesajTrimis: Joi Oct 11, 2012 7:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc.
Sus
Felixx
obisnuit

Data 1nscrierii: 26/Apr/2015

MesajTrimis: Lun Iun 01, 2015 2:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va rog sa-mi spuneti ce inseamna ca ati atins limita de incarcare de 2 MB.Chiar nu mai pot incarca nimic pe site?
Sus
ex-admin
om de baza

Data 1nscrierii: 25/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Iun 03, 2015 2:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felixx a scris:
Va rog sa-mi spuneti ce inseamna ca ati atins limita de incarcare de 2 MB.Chiar nu mai pot incarca nimic pe site?

Da, dar puteti scrie cu simboluri matematice, sau puteti incarca fisierele pe site-uri externe specializate in stocarea de imagini.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
Felixx
obisnuit

Data 1nscrierii: 26/Apr/2015

MesajTrimis: Mie Iun 03, 2015 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar de sters postari mai vechi unde s-au incarcat fisiere este permis?
Va rog daca puteti sa-mi dati niste exemple de site-uri externe specializate in stocarea de imagini .Unde stochez eu de obicei mi-a reprosat cineva ca ar avea reclame nu prea ortodoxe pe care eu nu le vad avand activat Adblock Plus.
Va multumesc.
Sus
angelicul
obisnuit

Data 1nscrierii: 21/Iul/2014

MesajTrimis: Sam Iun 13, 2015 7:00 pm    Titlul subiectului: ghid de utilizare site specializat Raspunde cu citat (quote)

uitati cum se foloseste un site specializat:
andrei1397 a scris:

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
angelicul
obisnuit

Data 1nscrierii: 21/Iul/2014

MesajTrimis: Sam Iun 13, 2015 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si daca puneti adresa copiata intre [img] [/img] atunci omul va vedeo direct...fara reclame...
Sus
Integrator
important

Data 1nscrierii: 16/Ian/2011

MesajTrimis: Dum Mar 26, 2017 9:26 pm    Titlul subiectului: Despre "WolframAlpha" Raspunde cu citat (quote)

Bună seara,

Cum pot posta răspunsul programului "WolframAlpha" la o problemă având dată de intrare floor ((x^2+2x+3)/(3x+2)) deoarece după copierea adresei cu răspunsul respectiv după postarea pe forum nu dă ceea ce programul a răspuns?
Exemplu:
https://www.wolframalpha.com/input/?i=floor+((x%5E2%2B2x%2B3)%2F(3x%2B2))

Mulțumesc anticipat pentru clarificarea acestei situații.

Cu stimă,

Integrator
Sus
gigelmarga
important

Data 1nscrierii: 21/Oct/2014

MesajTrimis: Lun Mar 27, 2017 2:34 am    Titlul subiectului: Re: Despre "WolframAlpha" Raspunde cu citat (quote)

Integrator a scris:
Bună seara,

Cum pot posta răspunsul programului "WolframAlpha" la o problemă având dată de intrare floor ((x^2+2x+3)/(3x+2)) deoarece după copierea adresei cu răspunsul respectiv după postarea pe forum nu dă ceea ce programul a răspuns?
Exemplu:

Cu stimă,

Integrator

Așa: https://goo.gl/YBq7Wo :D
Sus
Integrator
important

MesajTrimis: Lun Mar 27, 2017 8:29 am    Titlul subiectului: Re: Despre "WolframAlpha" Raspunde cu citat (quote)

gigelmarga a scris:
Integrator a scris:
Bună seara,

Exemplu:

Cu stimă,

Integrator

Așa: https://goo.gl/YBq7Wo Very Happy

Bună ziua,

Mulțumesc foarte mult!Cum ați procedat?

Cu stimă,

Integrator
Sus
Integrator
important

MesajTrimis: Lun Mar 27, 2017 8:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu-mi dau seama cum pot copia răspunsul de pe "WolframAlpha".... Rolling Eyes Idea

Nu pot copia răspunsullui "WolframAlpha" după ce introduc d(floor((x^2+2x+3)/(3x+2)))/dx
Sus
Integrator
important

MesajTrimis: Mar Mar 28, 2017 7:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am descoperit procedeul.... Very Happy

https://goo.gl/fWSugB Very Happy

Mii de mulțumiri "gigelmarga"!
Sus
Integrator
important

MesajTrimis: Joi Apr 20, 2017 8:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

https://goo.gl/pXZoKE
Sus
herosz
obisnuit

Data 1nscrierii: 22/Sep/2011

MesajTrimis: Vin Iun 02, 2017 1:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am observat ca in partea de jos a paginii exista optiunea:
Citat:
Marcheaza acest subiect pentru urmarirea raspunsurilor

i-mi poate scrie cineva cum se foloseste, dupa ce-l marchez cum pot urmari subiectul Question
Sus
gigelmarga
important

Data 1nscrierii: 21/Oct/2014

MesajTrimis: Vin Iul 21, 2017 6:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rog insistent noii administratori sa rezolve problema compilarii secventelor LaTeX si a diacriticelor.

Multumesc.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum.Matematic.Ro -> Regulamentul forumului Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum