Ajutor rezolvare probleme

Schimb de experienta; Legislatie, regulamente, utile.
IulianaFlorentina
utilizator
utilizator
Mesaje: 3
Membru din: 11 Ian 2013, 13:06

Ajutor rezolvare probleme

Mesaj de IulianaFlorentina » 11 Ian 2013, 13:45

Buna tuturor!

Sunt noua pe acest forum si de aceea imi cer scuze anticipat daca mesajul nu este postat in categoria corespunzatoare.
Am nevoie urgenta ca cineva sa ma ajute, daca se poate, cu rezolvarea a doua probleme in programul Matcad. Nu am studiat programul si nu am habar despre cum functioneaza, dar probleme imi trebuiesc luni, la prezentarea unui proiect. Daca ma poate ajuta cineva, rog sa-mi lase adresa de mail pentru trimiterea fisierului cu cele doua probleme, deoarece aici nu am reusit sa le incarc.Va multumesc!!

MATY
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 15 Ian 2011, 09:24

Re: Ajutor rezolvare probleme

Mesaj de MATY » 12 Ian 2013, 09:09

IulianaFlorentina scrie:Buna tuturor!

Sunt noua pe acest forum si de aceea imi cer scuze anticipat daca mesajul nu este postat in categoria corespunzatoare.
Am nevoie urgenta ca cineva sa ma ajute, daca se poate, cu rezolvarea a doua probleme in programul Matcad. Nu am studiat programul si nu am habar despre cum functioneaza, dar probleme imi trebuiesc luni, la prezentarea unui proiect. Daca ma poate ajuta cineva, rog sa-mi lase adresa de mail pentru trimiterea fisierului cu cele doua probleme, deoarece aici nu am reusit sa le incarc.Va multumesc!!
Intrebaţi şi pe "Forumul pro-didactica.ro".In alt program nu aveţi voie să rezolvaţi acele probleme?Care sunt problemele?

IulianaFlorentina
utilizator
utilizator
Mesaje: 3
Membru din: 11 Ian 2013, 13:06

Mesaj de IulianaFlorentina » 12 Ian 2013, 12:28

Din pacate nu pot incarca pe site documentul cu problemele, nu stiu de ce, dar se pare ca pagina este de vina. O sa incerc si pe forumul sugerat si poate am noroc pana la urma. Nu stiu daca problemele se pot rezolva si in alt program, mie mi s-au cerut in Matcad.

sandy_sc
senior
senior
Mesaje: 714
Membru din: 13 Ian 2011, 09:08

Mesaj de sandy_sc » 12 Ian 2013, 17:45

Trebuie olosita extensia GIF sau JPEG

IulianaFlorentina
utilizator
utilizator
Mesaje: 3
Membru din: 11 Ian 2013, 13:06

Mesaj de IulianaFlorentina » 12 Ian 2013, 18:20

Am incercat si varianta cu extensia .jpg, din pacare site-ul nu permite incarcarea fisierelor mai mari de 256 kb. In momentul in care dau compress imaginii, nu se mai intelege nimic din pagina respectiva, mai ales ca foaia pe care am primit problemele are o calitate ce lasa de dorit. Multumesc!

Scrie răspuns